ШАФИ
КУПЕ
Студія «Splav» проектує та виробляє шафи купе у Києві з 2004 року.
Ми виготовляємо якісні шафи, на які даємо гарантію 5 років.
RU UA

Шафи купе - цікаві історичні факти і погляд в майбутнє.

Шафи купе– цікаві історичні факти і погляд в майбутнє.

Сьогодні шафа купе – звичний елемент наших меблів. Економія простору і особлива властивість речей накопичуватися не по днях, а по годинах, зробили їх дуже популярними. Давайте обернемося назад і задумаємось, як з'явилася сама ідея шаф з розсувними дверима. 

remont221

Спадщина Наполеона. Багато джерел говорять, що все починалося, як не дивно, з знаменитого полководця. До наших днів дійшли відомості, що Наполеон Бонапарт був дуже акуратною людиною і його дратував безлад, який панував в казармах його солдатів. А оскільки, поміщати в казармах найпримітивніші меблі не мало сенсу, Наполеон розпорядився розмістити в офіцерських кімнатах розсувні ширми. За ними солдати могли зберігати свої речі, а результатом стали чистота в кімнатах і прекрасний стан військових мундирів.

Історія, безперечно, красива і відкриває особисті якості найвідомішого полководця, але давайте подивимося правді в очі - розсувні ширми використовувалися на Сході, починаючи з II століття до н. е., і під час правління Наполеона вже були відомі в Європі.

Східне рішення. Розсувні ширми як аксесуар меблів, спочатку з'явилися в Китаї і дуже швидко поширилися в Японії. Східний стиль мінімалістичний, що багато в чому пов'язано з обмеженим житловим простором на душу населення. Тому ширми стали відмінним рішенням - за ними переодягалися, з їх допомогою поділяли кімнати і, звичайно ж, за ними зберігали одяг. Деякі ширми були оздоблені настільки красиво, що ставали справжніми витворами - на стику меблевого мистецтва і живопису. Найдавніші ширми робилися зі скла та слюди, їх прикрашали яшмою і металевими деталями. Пізніше почали використовувати шкіру, папір, дерево, перламутр і різноманітні тканини. На стулках ширми прийнято було малювати пейзажі, картини побуту і навіть, записувати думки великих мудреців. Причому деякі ширми були величезними панорамами, складеними з сорока і більше стулок.

Саме слово «ширма» німецького походження і означає «перешкода», «захист», «заслін». В Європі ширми ймовірно з'явилися в епоху раннього Середньовіччя, завдяки мандрівникам зі Сходу.

  

remont221

Американська ідея. Існує ще одна версія «праотця» шаф купе. Відповідно до неї, батьківщиною шаф з розсувними дверима вважається Америка. В процесі переселення європейців в Північну Америку, ширма дісталася і до Нового Світу. Саме підприємливі американці модернізували її. Якийсь американець ірландського походження придумав поставити ширму на коліщатка і металеву направляючу. Ім'я цього умільця не збереглося, але за чутками, він займався будівництвом залізниці, і саме залізничні рейки надихнули його на таку вдалу модернізацію. Тепер для збирання або закриття ширми не було потрібно додаткових зусиль. Подальше переродження таких ширм в шафи-купе стало питанням часу.

А що у нас?

На наших теренах перші шафи купе з'явились в кінці 1980-х. Вони припали «в пору» пострадянського ринку завдяки ситуації, аналогічної Китаю - маленькі житлові площі. Люди швидко зрозуміли, що таке рішення часто найраціональніше для невеликих «гостинок» або «хрущовок». За останній час шафи купе зазнали безліч змін і вдосконалень. Зараз цей елемент меблів не просто зручний і економічний, а часто грає одну з головних ролей загального дизайну кімнати.

Безліч виробників пропонують цікаві вражаючі рішення. Наприклад, італійські майстри створили шафу купе в стилі хай-тек з вбудованою 32-х дюймовою плазмовою панеллю. Всі дроти від панелі приховано в розсувні двері, а сам телевізор абсолютно непомітний в вимкненому стані.

Часто трапляються й інші творчі, цікаві і вражаючі дизайнерські рішення.

 5

Сьогодні проблеми малого простору квартир стосуються далеко не всіх. Тому поступово приходить час наступної «зміни поколінь». Гардеробні кімнати - дуже зручні для використання, оскільки завжди простіше наводити порядок в речах, до яких легко дістатись. Зараз гардеробні кімнати завойовують своє місце на ринку, поступово наздоганяючи шафи купе за популярністю. Зазвичай вони більшої площі, ніж звичайна шафа, і в них можна заходити, як у звичайну кімнату. Для того, щоб задуматись про гардеробну не обов'язково мати величезний заміський будинок. Перепланування квартири в будинку довоєнної побудови - відмінний привід, оскільки такі приміщення часто включають комору. Вам залишиться тільки розпланувати її площу, продумати освітлення та дизайн. Відомі меблеві компанії пропонують варіанти гардеробних кімнат, які за стилем, багатством оформлення та ефектності виграють у багатьох ексклюзивних житлових приміщень. Нижче - кілька цікавих прикладів.

Погляд в майбутнє Сказати, що сучасні технології не стоять на місці - не сказати нічого. Прогрес рухається неймовірними темпами і якщо Ви подумали зазирнути в майбутнє, не хвилюйтесь - воно вже тут. Меблі не є винятком. Сьогодні в різних країнах світу презентуються розробки хай-тек шаф.

Один із прикладів - "Smart Wardrobe" ( «розумна шафа»), яку розробили дослідники Університету Південної Австралії. Основний елемент управління «розумного шафи» - сенсорний екран на зовнішній стороні, підключений до комп'ютера всередині. Електронні вішалки шафи - кожна має свій ідентифікатор. Завдяки цьому Ви можете робити все, що завгодно: дізнатись що Ви одягали востаннє і з якими аксесуарами, коли Ви прали цю річ або віддавали в хімчистку. Шафа навіть сама підкаже, що Вам сьогодні краще одягнути і в якому стилі, а ось прислухатись до поради чи ні - вже Ваш вибір. :)

Є безліч речей, які оточують нас; кожного дня служачи непомітними помічниками. Ми звикаємо до них, іноді забуваючи, що у деяких речей є своя неповторна історія. Чим прискіпливіше ми підійдемо до вибору таких помічників, тим надійніше і довше вони будуть частиною нашого життя. До того ж, давайте не забувати, що ми самі можемо творити історію сьогодні. Хто знає - можливо, ідея, яка здасться Вам ідеальною для Вашої кімнати, через пару років стане популярним рішенням, використовуваним в усьому світі. Свій ідеал можна знайти в усьому, навіть у шафах. А ми, як завжди, готові допомогти Вам в реалізації маленької, але все ж мрії.